Poutní místo

Neratov (pův. Bärnwald) byl významným poutním místem již od 2. poloviny 17. století, na pouť sem přicházely údajně až čtyři tisíce poutníků. Zázračná moc se přičítala milostné sošce Panny Marie a prameni, který vyvěrá u kostela. Právě kvůli rostoucí popularitě Neratova byl mezi lety 1723 a 1733 vystavěn barokní kostel Nanebevzetí Panny Marie. Ten v roce 1945 po zásahu střelou Rudé Armády vyhořel, za komunismu bylo rozhodnuto o jeho demolici a jen zázrakem nebyl zbourán. Od roku 1992 je kulturní památkou a usilovně se pracuje na jeho obnově.

Pohnutá historie a působivá atmosféra kostela s prosklenou střechou do Neratova stále přivádí mnoho poutníků. V kostele se pravidelně slouží bohoslužby, pořádají se tu i různé kulturní akce. Obnovena byla i komunismem přerušená poutní tradice - v polovině srpna se konají poutní slavnosti s duchovním, hudebním i divadelním programem, jedinečnou atmosféru mají v Neratově také vánoční a velikonoční svátky.

  • Více informací o kostele a jeho historii i současnosti najdete vpravo v menu
  • V menu je i aktuální rozpis bohoslužeb a mší svatých
  • Fotografie kostela i celého Neratova jsou umístěny v naší fotogalerii, kde můžete shlédnout také reportáž České televize o neratovském kostele a působivé video hry světla a stínu v interiéru kostela
  • Kontakt na neratovskou farnost

Vyhledávání

© 2008 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořeno službou Webnode