Otevření Jánského mostu

Obnova Jánského mostu je součástí projektu Česko-polská hřebenovka, do niž je zapojeno 18 partnerů z Čech a Polska, mezi nimi i Sdružení Neratov. Nová dřevěná lávka opět propojuje českou a polskou stranu a stane se tak významným pomocníkem turistům a cyklistům, kteří již nebudou muset do Bartošovic nebo Orlického Záhoří, aby se dostali na polskou stranu. Most stojí opodál mostu původního, ze kterého jsou v současné době patrné jen zbytky. Turistická trasa, kterou most spojuje, bude mít zakončení na rozhledně Jagodna, jež se otevře příští rok.

Práce tím ale nekončí. Druhým projektem Česko-polské hřebenovky v Neratově je výstavba informačního centra.

Slavnostní otevření proběhlo 20. 12. 2019 za účasti českých a polských partnerů. Akci zpříjemnilo vystoupení dětí z naší základní speciální školy. Po proslovech byl most posvěcen faráři a následovalo přestřižení stuhy. Účastníci akce se poté mohli poprvé po mostě oficiálně projít. Na druhé straně pro ně byl připravený přípitek. Při cestě mostem nazpět do Neratova dostali návštěvníci malý dárek v podobě mýdla, které vyrobili zaměstnanci králické chráněné dílny.

Děkujeme všem za účast a spolupráci. Nezbývá, než si přát, že most bude dobře sloužit a bude hojně využíván jak českými, tak i polskými turisty.

Fotogalerie z otevření

 

Kontakt

Sdružení Neratov,
z. s.Bartošovice v Orl.h. 84
517 61 Rokytnice v Orl.h.
Číslo účtu (pouze pro dary):
309 55 66 309 / 0800

sdruzeni@neratov.cz

Kde nás najdete?

Sdružení Neratov, z. s. © 2019
Vytvořilo Brýtro.cz