Zprávy z akcí

Svatohubertská mše, 3. 11. 2019 

Tradiční Svatohubertská mše se konala v neděli 3. listopadu za velké účasti posluchačů v kostele Nanebevzetí Panny Marie v Neratově. Pořádala ji tu Římskokatolická farnost Neratov ve spolupráci s Lesní správou Rychnov nad Kněžnou. Mši, jíž sloužil neratovský farář Josef Suchár,  obohatili svým vystoupením Trubačský soubor Markazíni a rychnovský pěvecký sbor Carmina Alta. Soubor vystoupil s Hubertskou mší B dur Petra Vacka a Josefa Selementa.

Text a foto: Eva Ženíšková

Fotogalerie zde

Neratovské poutní slavnosti, 15. - 18. 8. 2019

,,Novodobá" historie poutních slavností v Neratově se datuje od roku 1992. Letos se tedy konal již 27. ročník. Vše začalo 15. srpna, na den Nanebevzetí Panny Marie mší svatou. Nejvíce pozornosti se však vždy soustředí na víkend, kdy se do Neratova sjede různorodá škála účinkujících, aby návštěvníkům připravila příjemně strávené dva volné dny.

Kromě tradičního řemeslného jarmarku, včetně stanu s výrobky z chráněných dílen Kopeček, se představili i prodejci s regionálními potravinami či zmrzlinou, kterou nejen návštěvníci v teplém počasí ocenili. Byl připraven i program pro děti, od malování na obličej, projížďky na ponících a opičí dráhu. Novinkou byl skákací hrad a fotobudka. V sobotu se spousta zvědavých návštěvníků, malých i velkých, přišla podívat na králičí hop.

Kulturní část představovalo loutkové divadlo a žonglérské představení pro děti, pro dospělé pak nechyběl koncert Filharmonie Hradec Králové. Vrcholem letošní pouti bylo jednoznačně vystoupení legendární skupiny Spiritual Kvintet. Protože skupina ohlásila svůj konec a odehraje již jen pár koncertů, není divu, že první návštěvníci přicházeli i hodinu před začátkem. A udělali dobře, v 15 hod, kdy koncert začínal, byl kostel zcela zaplněn.

Občerstvení zpestřily čerstvé šťávy našeho nového střediska Fresh juice bar. O Prorokovi se už snad ani zmiňovat nemusíme... 🙂

Souběžně s kulturním programem probíhal v kostele a kapli na hřbitově i program duchovní.

Na závěr dodejme, že důležitou součástí poutních slavností je Běh naděje, jehož výtěžek putuje na léčbu rakoviny. Díky letošním 95 registrovaným účastníkům se podařilo vybrat krásných 9 000 Kč.

Fotogalerie Poutních slavností a koncertu Spiritual Kvintet

Kontakt

Sdružení Neratov,
z. s.Bartošovice v Orl.h. 84
517 61 Rokytnice v Orl.h.
Číslo účtu (pouze pro dary):
309 55 66 309 / 0800

sdruzeni@neratov.cz

Kde nás najdete?

Sdružení Neratov, z. s. © 2019
Vytvořilo Brýtro.cz