Projekt sociální inovace Ergoprogress

15. 7. 2020


V roce 2018-2019 jsme byli jedním z partnerů projektu Ergoprogress, který měl za cíl implementaci sociální inovace s názvem Ergoprogress do jednotlivých sociálních podniků. Sociální inovace Ergoprogress navrhuje inovativní řešení nežádoucího stavu, kdy většina sociálních podniků plní pouze jednu společenskou roli sociálního podniku, a to roli státem dotovaného „zaměstnavatele OZP“. 

Díky tomu jsme získali cenné informace a zkušenosti o komplexním přístupu k pojetí sociálního integračního podniku, jeho integrační personalistice a jeho obchodním postupům, jenž jsou strukturovaně k dispozici v projektové metodice. 

Filosofie Ergoprogress a její metodika jsou představovány na MPSV klíčovým stakeholderům a v pracovních skupinách ovlivňujících tvorbu legislativy zákona o zaměstnanosti a zákona o sociálním podnikání. Realizátor družstvo invalidů Ergotep také aktivně působí v Pardubickém a Královéhradeckém kraji. Zahájena byla i zahraniční spolupráce, především s Francií a Gruzií zaměřená na rozvoj integračního sociálního podnikání dle Ergoprogress.

Metodiku stáhnete kliknutím na obrázek. 

Kontakt

Sdružení Neratov,
z. s.Bartošovice v Orl.h. 84
517 61 Rokytnice v Orl.h.
Číslo účtu (pouze pro dary):
309 55 66 309 / 0800

sdruzeni@neratov.cz

Kde nás najdete?

Sdružení Neratov, z. s. © 2019
Vytvořilo Brýtro.cz