Rozšíření sociálního podniku Albertinum Žamberk o vlastní výrobu občerstvení

Od počátku vzniku myšlenky rozšíření sociálního podniku byl plánován souběh více zdrojů financování. Realizace zázemí pro výrobu a odbyt surovin prostřednictví žádosti o investiční dotaci z IROP, a realizaci „startovací dotace“ určené na zavedení a stabilizaci sociálního podniku a nové podnikatelské aktivity na trhu prostřednictvím dotace z OPZ.

Naše potřeba rozvoje sociálního podnikání v Žamberku vznikla z důvodu nedostatku chráněných pracovišť v okolí a tím pádem neuspokojených potřeb cílové skupiny – osob s postižením, kteří mají zájem o práci, ale zatím nezvládají práci v podmínkách běžného otevřeného pracovního trhu. Díky rozšíření současného občerstvení o novou aktivitu získá práci celkem pět osob z cílové skupiny.

Nosnou myšlenkou tohoto projektu bylo propojení občerstvení a produkce našeho zahradnictví, které působí také v areálu Albertina. Výsledkem je tedy bar čerstvých šťáv Veselá Albertýna a následně výroba čerstvých svačinek – salátů a obloženého pečiva.

Již v přípravné fázi projektu jsme oslovili i potenciální zákazníky pro rozvoz čerstvých svačinek. Zájem o tuto službu nás samotné překvapil. Vzhledem k tomu, že součástí projektu je i nákup automobilu s chladícím prostorem, předpokládáme, že čerstvé svačinky budeme rozvážet  nejen do našich provozů.

1. Projekt Operační program zaměstnanost: Rozšíření sociálního podniku Albertinum Žamberk o vlastní výrobu občerstvení

2. Projekt Integrovaný regionální operační program: Rozšíření sociálního podniku Albertinum Žamberk o vlastní výrobu občerstvení

Kontakt

Sdružení Neratov,
z. s.Bartošovice v Orl.h. 84
517 61 Rokytnice v Orl.h.
Číslo účtu (pouze pro dary):
309 55 66 309 / 0800

sdruzeni@neratov.cz

Kde nás najdete?

Sdružení Neratov, z. s. © 2019
Vytvořilo Brýtro.cz