Sobotní večer v rytmu Chopina a pomoci Indii

3. 6. 2020


6. června v 19.30 proběhne v hudebním salonu brněnské vily Stiassni benefiční koncert „Chopin pro Indii“ na podporu spolku PONS 21, který se svou činností snaží přispívat ke zlepšení životních podmínek chudých či jinak hendikepovaných lidí u nás i ve světě.

Jedním z míst, kde spolek pomáhá, je indické město Mansapur, kde se podařilo vybudovat základní školu pro pět set dětí. V důsledku aktuální pandemické situace a následné přísné izolace přišlo mnoho chudých rodin v Indii o příjem, nemají dostatek jídla ani finanční prostředky na placení školného, situaci jim ztěžují a kvůli období silných dešťů ještě budou ztěžovat také podnebné
podmínky. Prostřednictvím koncertu budou získávány finanční prostředky na podporu fungování základní školy, umožnění výstavby mateřské školy a zajištění základní humanitární a potravinové pomoci.

Diváci a posluchači se mohou těšit na klavírní koncert Marie Šumníkové, jedné z vycházejících hvězd české klavírní scény. Olomoucká rodačka je dnes studentkou HAMU v Praze a má na kontě významné úspěchy z českých i zahraničních soutěží a koncerty s řadou českých orchestrů. Marie Šumníková se významně orientuje na dílo Frederyka Chopina, a v tomto duchu se ponese i benefiční koncert, zazní z velké části právě díla polského skladatele, jehož 210. výročí narození právě letos slavíme.

Koncert se bude přenášet živě na YouTube kanále Komunity Blahoslavenství a během něj budou moci posluchači zasílat finanční dary na sbírkový účet spolku PONS 21, a tím podpořit jejich působení v Indii. Ve vile Stiassni se od minulého podzimu pravidelně pořádají klavírní koncerty cyklu Moozic Villa. Tímto koncertem chtějí pořadatelé začít novou, post-karanténní éru těchto koncertů, protože i přímé přenosy budoucích koncertů by rádi věnovali benefičním účelům.

Video pozvánka Marie Šumníkové na benefiční klavírní koncert

Odkaz na koncert (kliknutím na obrázek)

 

Kontakt

Sdružení Neratov,
z. s.Bartošovice v Orl.h. 84
517 61 Rokytnice v Orl.h.
Číslo účtu (pouze pro dary):
309 55 66 309 / 0800

sdruzeni@neratov.cz

Kde nás najdete?

Sdružení Neratov, z. s. © 2019
Vytvořilo Brýtro.cz