Záplavy u našich indických přátel

V srpnu postihly jihozápadní Indii silné deště, které způsobily velké záplavy v lokalitě působení řádové sestry Marie Goretti – oblast města Honavaru. Lidem v postižené oblasti se nedostává peněz na léky, jídlo, základní hygienické potřeby a zajištění provizorního ubytování. Proto se na Sdružení Neratov a spolek PONS 21 Marie Goretti obrátila s prosbou o pomoc.

Oblast Honavaru měla štěstí v neštěstí, protože prosba o pomoc přišla v době konání Neratovských poutních slavností, kdy je v Neratově opravdu velké množství návštěvníků. Pan farář, Josef Suchár, proto při nedělní mši svaté velmi emotivně vyzval poutníky k podpoře přátel v Indii a uspořádal speciální kostelní sbírku. Při té se vybralo neuvěřitelných 65 000 Kč. Díky dalším individuálním dárcům mohla farnost na záplavy přispět částkou 115 000 Kč.

Po započtení všech dalších příspěvků spolek PONS 21 zaslal do Indie za pouhý týden 270 000 Kč! ( 10 000 Euro)

Velice děkujeme všem poutníkům, osloveným firmám a jednotlivcům, že neváhali a přispěli.

A přidáváme poděkování přímo od sestry Marie Goretti:

,,V této době bolesti a utrpení jste zasáhli láskou a laskavostí. S hlubokou vděčností potvrzuji přijetí 10 000 EUR na pomoc při likvidaci následků záplav. Velké díky vám všem, kteří se na sbírce podíleli. Jsem tak dojata vaší láskou k našim lidem a modlím se, ať vám Bůh mnohonásobně požehná. (…)
Děkuji vám, že jste v tuto chvíli poskytli pomoc našim lidem s obnovou jejich životů. Modlíme se, aby je Pán potěšil a poskytl útěchu v jejich ztrátách, bolesti a utrpení.

S nejhlubší vděčností a modlitbami za vás všechny,

Sr Maria Goretti SRA"

Kontakt

Sdružení Neratov,
z. s.Bartošovice v Orl.h. 84
517 61 Rokytnice v Orl.h.
Číslo účtu (pouze pro dary):
309 55 66 309 / 0800

sdruzeni@neratov.cz

Kde nás najdete?

Sdružení Neratov, z. s. © 2019
Vytvořilo Brýtro.cz