Zveme vás na besedu...

Beseda o letošní AFRICA ECO RACE s pilotem soutěžní Tatry 815 TOMÁŠEM TOMEČKEM a řidičem doprovodného vozidla (BALAI) LEOPOLDEM PAĎOUREM se bude konat v pátek 13. března 2020 od 19:00 hodin v Písečné.

Vstupné 100,- Kč, výtěžek ze vstupného bude věnován ve prospěch Sdružení Neratov, z.s.

Nedávno skončený dvanáctý ročník AFRICA ECO RACE měl nejtěžší tratě, zúčastnilo se ho nejvíc účastníků a nejvíce lidí také mělo čest stanout na břehu Růžového jezera, na cílové rampě jediného opravdového maratonského závodu z Evropy do Dakaru.

Tomáš Tomeček se při desáté účasti podeváté prosadil na stupně vítězů. Třetím místem svou bilanci úhledně srovnal do podoby 3-3-3. To vše za volantem závodní Tatry, potřetí v řadě sám v jejím kokpitu, obklopen suitou čtyř pracovních Tater svého týmu, jednou z nich s označením „BALAI 2“ řídil lukavický rodák a tedy „skorosoused“ Leopold Paďour ml. Poctěn a hrdý na možnost dobře reprezentovat Českou republiku a ve světě prezentovat tradici 123 let české automobilové značky TATRA.

Na start první etapy se v úterý 7. ledna postavilo 128 účastníků, kteří předtím na samém začátku ledna prošli povinnými přejímkami. Neuvěřitelných 115 jich v neděli 19. ledna dorazilo až k Růžovému jezeru. Mnozí potlučení, s kulhající technikou a mnoha hodinami penalizací. Ale dokázali to. Sen o Dakaru si naplno prožili a splnili. Penalizacím se vyhnula pouhá dvacítka účastníků. Tomeček byl mezi nimi. On i Tatra opět prokázali výdrž a kvalitu.

Tomáš Tomeček do Dakaru dojel poprvé v roce 1995 coby navigátor vítězné posádky Karla Lopraise. Od té doby vynechal jediný ročník, kdy místo vojny odpočítával dny na civilní službě. „Život ukáže, co bude dál. Vždycky se dá něco vymyslet,“ odbývá otázky, jestli bude pokračovat v současném modelu sólo závodníka v neelektronické Tatře 815 doprovázené týmovými kamiony BALAI, jež pracují ve službách pořadatele a mezi které právě patří i Tatra 815 řízená Leopoldem Paďourem.

O tom všem uslyšíte a na vlastní oči uvidíte, pakliže přijedete v pátek 13. března do Písečné…

 

 

Kontakt

Sdružení Neratov,
z. s.Bartošovice v Orl.h. 84
517 61 Rokytnice v Orl.h.
Číslo účtu (pouze pro dary):
309 55 66 309 / 0800

sdruzeni@neratov.cz

Kde nás najdete?

Sdružení Neratov, z. s. © 2019
Vytvořilo Brýtro.cz